Myšlenka natočit televizní cyklus o zapomenutých a skrytých stavbách architektury 20. století našich měst se zrodila v hlavě ostravského divadelního režiséra Radovana Lipuse někdy na konci milénia. Společně s Davidem Vávrou, protagonistou žasnoucího architekta, pak připravili natáčecí plán v padesáti dvou lokalitách České republiky.
Šumná města vznikají postupně v tištěné podobě především díky poptávce diváků, kteří touží získat osobitý a informačně bohatý text o moderní architektuře našich měst v „trvalejší“ a co nejdostupnější podobě.
První kniha vyšla v roce 2002 a obsáhla Ostravu, Opavu, Olomouc, Krnov, Nový Jičín, Prostějov, Hradec Králové, Divokou Orlici, Náchod, Zlín, Pardubice, Kolín, Jablonec nad Nisou, Liberec a Nymburk.
Druhá kniha, která mapuje dalších devatenáct lokalit, zachovává koncepci knihy první — kromě textů scénářů zde najdete fotografie zhotovené střihem z digitálního televizního záznamu, odborné doslovy, medailony architektů, kteří v těchto lokalitách působili, mapy se zakreslenými objekty a výběrový jmenný rejstřík.
Knižní verze je tedy průvodcem, kterého si může toulání chtivý zájemce přibalit do svého cestovního tlumoku a neohroženě vyrazit na vlastní šumné výpravy…
Místa v knize zastoupená:
Špindlerův Mlýn, Těšín, Karvinsko, Radhošť, Frýdek-Místek, Teplice, Ústí nad Labem, Hranice, Most a Litvínov, Mladá Boleslav, České Budějovice, Karlovy Vary, Český ráj, Kladno, Louny, Pelhřimov a Humpolec, Šumperk, Poděbrady a Děčín.
Description:
Myšlenka natočit televizní cyklus o zapomenutých a skrytých stavbách architektury 20. století našich měst se zrodila v hlavě ostravského divadelního režiséra Radovana Lipuse někdy na konci milénia. Společně s Davidem Vávrou, protagonistou žasnoucího architekta, pak připravili natáčecí plán v padesáti dvou lokalitách České republiky. Šumná města vznikají postupně v tištěné podobě především díky poptávce diváků, kteří touží získat osobitý a informačně bohatý text o moderní architektuře našich měst v „trvalejší“ a co nejdostupnější podobě. První kniha vyšla v roce 2002 a obsáhla Ostravu, Opavu, Olomouc, Krnov, Nový Jičín, Prostějov, Hradec Králové, Divokou Orlici, Náchod, Zlín, Pardubice, Kolín, Jablonec nad Nisou, Liberec a Nymburk. Druhá kniha, která mapuje dalších devatenáct lokalit, zachovává koncepci knihy první — kromě textů scénářů zde najdete fotografie zhotovené střihem z digitálního televizního záznamu, odborné doslovy, medailony architektů, kteří v těchto lokalitách působili, mapy se zakreslenými objekty a výběrový jmenný rejstřík. Knižní verze je tedy průvodcem, kterého si může toulání chtivý zájemce přibalit do svého cestovního tlumoku a neohroženě vyrazit na vlastní šumné výpravy… Místa v knize zastoupená: Špindlerův Mlýn, Těšín, Karvinsko, Radhošť, Frýdek-Místek, Teplice, Ústí nad Labem, Hranice, Most a Litvínov, Mladá Boleslav, České Budějovice, Karlovy Vary, Český ráj, Kladno, Louny, Pelhřimov a Humpolec, Šumperk, Poděbrady a Děčín.